utazás, csomagolás, tippek

facebook-családi üdülés.hu családi üdülés.hu utazási portál hírlevele

Csomagolási tippek időrendben

2008. márc. 05.

Egy héttel az utazás előtt

Kezdjük mindjárt a táskákkal és bőröndökkel. Nézzük meg alaposan, hogy a zipzárak jól működnek-e, zárhatóak-e a csatok, nem lyukadt-e ki valahol a táska? Persze az már késő, ha ezeket az utazás előtti napon vesszük észre, ezért javasoljuk, hogy legalább egy héttel az indulás előtt ellenőrizzük őket. És ne felejtsd el, hogy gyermekednek is legyen egy kisebb táskája, amibe az ő holmijait rakja majd be. A legjobb, ha egy hátizsákot szerzel be erre a célra, mert így gyermeked keze szabadon van és könnyebben közlekedik akár vonattal, busszal vagy autóval utaztok.
Kezdjél el egy listát készíteni arról, amit feltétlenül magaddal kell vinnie az utazásra. A lista természetesen függ attól, hogy hova utazik a család, mennyi időre és hány fővel. Persze az sem mindegy, hogy melyik évszakban utazunk. Szeretnéd összehasonlítani a saját listáját a mi listánkkal? Itt olvashatod a nyári nyaraláshoz szükséges tárgyak listáját.


Utazás előt két-három nappal
Gondold át, hogy milyen ruhákra lesz szükségük az utazás során Neked és gyermekeidnek egyaránt. Egyeztesss előre a család tagjaival, ki melyik ruhát szeretné viselni a nyaralás alatt. Talán a legkönnyebb eset a család férfitagjaival való egyeztetés. Legyen egy farmer, egy kedvenc pulcsi, aztán minél lazább szerelés. A kislányokra azonban jobban oda kell figyelni. Mert annál rosszabb nincs is, amikor például az ötéves szöszi közli velünk, hogy nem hajlandó a kék szoknyájához a sárga polót felvenni, mert szerinte az nem illik hozzá. Szóval válasszátok ki együtt a ruhatárat és még van időd arra, hogy kimosd, kivasald őket.

 

Utazás előtti nap

Vegyük elő a listát, amit már egy hete készítünk, s már csomagolhatunk is. Lehetõleg annyi táskába pakoljunk be, hogy két kezünkben gyalog elbírjuk. Gondoljuk át, hogy mire lesz szükségünk az utazás alatt, s azokat tegyük könnyen elérhető helyre, vagy esetleg egy külön táskába.

A csomagolási szisztéma mindenkinél más és más. Van aki akár 5 km-t is megtesz a lakáson belül, míg mindent becsomagol, van aki azonban átgondoltan, használati szempontok szerint válogatja össze a holmikat.

Nálam bevált módszer, hogy a lakás helyiségeit sorra véve pakolom be a szükséges tárgyakat a bőröndbe. Átgondolva, hogy az adott helyiségben milyen tárgyak vannak és azok közül mire lesz szükségem az utazás során, sikerült az elmúlt évek alatt az otthon felejtett tárgyak számát elég szépen lecsökkentenem.

Csomagolás előtt állok a szoba közepén és kérdezem magamtól:
 - mire van szükségem a szobából?
 - mire van szükségem a fürdőszobából?
 - mire van szükségem az előszobából?
 - mire van szükségem a konyhából?
 - mire van szüksége a gyereknek a gyerekszobából?
 - mire van szüksége a családnak a garázsból?
Ha ezeken végigértem, akkor sorra veszem szabadidős terveinket: újságolvasás, rejtvényfejtés, zenehallgatás, kerékpározás, tenisz vagy tollas. S természetesen el kell döntenünk azt is, hogy viszünk-e magunkkal telefont vagy sem, mert akkor a telefontöltőt sem szabad otthon felejteni.

S ha mindennel megvagyunk, akkor be lehet zárni a bőröndöket és indulhat az utazás.
Írta és szerkesztette: Családi üdülés .hu Team

 További cikkek a ebben a témában:

    Csomagolási tippek szülőknek
    Mi legyen az utazótáskában?

Ha tetszett a cikk, és szeretnéd, hogy a következő családi üdülés megszervezése neked se okozzon gondot, akkor kérd a " Vidám Családi Üdülés " c. ingyenes e-book-ot! Tele tippel és ötlettel, hogy élményekkel teli és problémáktól mentes legyen a családi üdülés az idei évben (is) :-)


Pin It

20+1 Érdekesség a Balatonról

20+1 Érdekesség a Balatonról
Csatlakozz Te is!

Töltsd le most és legyél a Balatoni Élményklub tagja!