Látnivalók Gyula környékén

facebook-családi üdülés.hu családi üdülés.hu utazási portál hírlevele

Látnivalók Gyula környékén

2013-09-02 2030-12-31

Ha már megismerted a sokszínű várost, tegyél egy félnapos kirándulást a környéken és látogasd meg a további természeti és kulturális értékeket a Dél-Alföldön.

Városerdő (7 km): Gyulától 7 km-re Sarkad felé, a Fekete-Körös bal partja mentén található üdülőtelep és szabad strand. A folyó homokos partján kijelölt fürdőhely található.

Doboz-Szanazug (15 km): Békés megye legrégibb községe ősmagyar falu (1075). A központtól 4 km-re – a Fehér és Fekete-Körös összefolyásánál – a Kettős-Körös partján fekszik Szanazug. 300 üdülő, egy több mint 250 főt befogadni képes ifjúsági tábor és camping és strand várja az üdülni vágyókat.

Szabadkígyós (15 km): A települést körülvevő természeti kincsekben bővelkedő puszta és erdőség, madár és növényi ritkaságokban gazdag. Legjelentősebb látnivalója az 1875-79 között Ybl Miklós tervei alapján eklektikus stílusban épült Wenckheim-kastély. A kastélyt övező 25 ha természetvédelmi terület angol és franciaparkjában számos különleges faféle pompázik.

Vésztő-Mágor (40 km): Idegenforgalmi szempontból kiemelkedő a Vésztő - Mágoron lévő Történelmi Emlékhely. A Sebes-Körös egykori medrének szeszélyes kanyargásával körülzárt természetvédelmi területen egymás mellett két különleges, 9-10 méter magas, kiterjedt halom áll.

Mezőhegyes (60 km): A mezőhegyesi ménesbirtokot 1784-ben alapította II. József császár. Közel 60 épülete ma is védett, agrártörténeti emlék. Itt található az ország legrégebbi fedett lovardája, mellette istállók, karámok, futtatók. Az egész éven át tartó lovas programok, az újratelepített angolpark és a sporthorgászati lehetőség kellemes felüdülést biztosít az idelátogatóknak.

Nagyszalonta (45 km): Gyuláról Sarkad irányába haladva, a Méhkeréki határátkelő után az első település. Vára 1636-ban épült, de csak a Csonkatorony maradt meg belőle, ahol ma az Arany János Emlékmúzeum látható. Református temploma mellett a Romániához csatolt területek egyetlen megmaradt Kossuth-szobra áll. Táblákkal jelzik a nevezetességeket, mint Arany János szülőházának helyét jelölő emléktábla, Zilahy Lajos és Sinka István szülőháza (szintén emléktáblákkal ellátva).

Nagyvárad (80 km): Nagyszalontától kb. 33 km-re található Bihar-megye központja. Vára a XII. században épült, melyet az 1500-as évek végén építettek újjá. Ma is látogatható, bár elég romos állapotban van. Érdemes megnézni a magyar római katolikus püspöki (barokk) palotát, a barokk stílusban épült kanonok sort, a Fekete Sas palotát. Állami Színháza eredetileg Szigligeti Ede nevét viselte, 1948-ban indították Nagyváradi Állami Magyar Színházként az első évadot. A 20. század fordulóján igen jelentős szerepet játszott pezsgő polgári életével és kultúrájával a város, aminek számos palota ad emléket (Apolló palota, Stern palota, Pénzügyi palota, Igazságügyi palota, görög katolikus püspöki palota). Szoros kötődése volt a városhoz Ady Endrének, akitől Nagyvárad „Pece-parti Párizs” elnevezése is származott.

Arad (80 km): Arad Románia nyugati részén terül el, jelentős nemzeti és nemzetközi utak kereszteződésénél. A "marosparti város" az ország nyugati bejárati kapuja, ahol a turisták először kerülnek kapcsolatba Románia kulturális-történelmi értékeivel. Kelet-nyugati irányban átszeli a Maros folyó. Arad municípium gazdag kulturális-történelmi örökséggel rendelkezik, a XVIII., XIX. és XX. századi építészeti stílusok, mű- és történelmi emlékek valóságos szabadtéri múzeuma. Arad vára az ország nyugati részének egyik legjelentősebb történelmi emlékműve.

Hol és mikor nézheted meg mindezt?

Gyula

2013. szeptember 02. - 2025. december 31.

Pin It

Helyszín

Családbarát szállás

Gyerekbarát szállás
Családbarát szállás
Gyerekbarát szállodák

Itt minden a gyerekekért van.