utazási tanácsok, praktikus tanácsok - Családi üdülés.hu

facebook-családi üdülés.hu családi üdülés.hu utazási portál hírlevele

Praktikus tanácsok


Összesen: 51-100 / 102
1 | 2 | 3
Van úgy hogy az utazás közben már minden témát kibeszéltünk, minden verset elmondtunk és már az énekeknek is a végére értünk. És még mindig nem érkeztünk meg a célhoz? Az óvodás korú gyermekkel való utazás sokszor próbára tesz bennünket. Mivel kössük le a figyelmét, hiszen a kiváncsiság miatt már nem alussza végig az utat, viszont még nincs akkora, hogy mp3-mal a fülében hallgasson zenét. Legyél kreatív és beszélgess vele mindenről, ami érdekelheti. Mesélj neki a te gyerekkorodról. S ha már ez sem segít, akkor vedd elő a tarsolyunkban lévő játékötleteket, hogy te is és gyermeked is jól érezze magát az utazás során.
Legyen szó nyári, őszi vagy téli, tavaszi családi pihenésről, a rossz idő mindig megkavarja egy kicsit az állóvizet. Amikor elkezd esni az eső, akkor úgy érezzük, hogy összedől a világ. Kapkodunk és megpróbálunk "újratervezni". Persze ez nem mindig megy könnyen, főleg, ha előtte nem néztünk utána a lehetőségeknek. A rossz időtől azonban nem kell megijedni. Nagyon sok érdekes és szórakoztató programot lehet szervezni ilyenkor is. Beleférhet például a programba egy kis mozizás, színházlátogatás, beltéri játszóház, élményfürdő és még a múzeumlátogatást is. Összeszedtem gyorsan én is pár javaslatot a hétvégére - mivel rossz időt mondanak -, hogy segítsenek nektek élmény telivé tenni a családi üdülést rossz idő esetén is. Csak felsorolom a javaslataimat, hogy ihletet kapjatok ti is és rossz időben is legyen jó a családi pihenés. Sőt különválogattam, hogy mit ajánlatok a babával, a gyerekkel és a kamasszal utazó családoknak a hétvégi családi pihenéshez, ha netalántán elromlana az idő. 
A 4 napos kerékpárút költségeinek egyik fő összetevője a szállásdíj volt (erről előző cikkemben írtam), a másik pedig az étkezés és szomjoltás költsége. Mivel nyáron vállalkoztunk a kalandtúrára, ráadásul pont a legnagyobb hőségben, tudtunk, hogy az étkezések mellett jelentős összegeket fogunk elkölteni hideg vízre, üdítőre és sok-sok gyümölcsre. Itt az előre szervezést nem tudtam 100 százalékosan megoldani, hiszen nem ismertem minden vendéglátóegységet a Balaton körül. Ahol volt ismerősünk, náluk rákérdeztem, hogy ki, mit ajánlana, de ennél többet nem tudtam tenni. Amire mindenképpen figyeltünk, hogy naponta meglegyen a legalább háromszori étkezés. Ez nagyon fontos volt, hiszen csak így bírtuk energiával a napi 50 km-es tekerést. S ha már a számoknál tartunk, tisztában voltunk vele, hogy legalább 30%-kal többet fogunk ételre, italra költeni, mint azt normál esetben kalkuláltuk volna. Végeztem egy gyors összeadást és a 4 napos kerékpártúra étel-és italköltsége (kevés fagyival megspékelve) meghaladta a 45.000 Ft-ot. 
A szállások keresését már az útvonal ismeretében kezdtem el. Kis családom ezt rám bízta, hiszen egyébként is ezzel foglalkozom, mondván jobban ismerem a szállásokat, mint ők. Kb. 2 héttel korábban kezdtem el keresgetni itt-ott. Nem szégyellem bevallani, de én is megnéztem más szállásközvetítő oldalakat, mint pl. a booking.com vagy a szallas.hu-t. Nem kimondottam családbarát szálláshelyet kerestem, hiszen tudtam, hogy csak aludni megyünk oda, így abszolút nem releváns a gyerekjátszó és más egyéb gyerekbarát szolgáltatás. És persze kamaszlányom sem nagyon igényli már ezeket. Milyen kritériumok szerint kezdtem el válogatni a balatoni kerékpáros szállások között és milyen eredménnyel? 
Két héttel ezelőtt kis családom minden tagja büszkén kiáltotta: Megcsináltuk! Az augusztusi legnagyobb hőségben, 38 fokban, tekertük végig a 210 km-t. Szuper volt, élményteli és végre semmi nem vonta el a figyelmünket a közös pihenésről. Érdekes kalandnak indult, mikor férjemmel és 12 éves lányommal elhatároztuk, hogy az idei évben aktív pihenést tervezünk. Elhatároztuk, hogy körbetekerjük a Balatont a már sokak ismert Balatoni körúton haladva. Utólag azt mondhatom, hogy nagyon jól döntöttünk. Az erről szóló cikksorozatomban megpróbálom minden szempontból leírni nektek a tapasztalataimat. Írok az előzetes szervezésről és a szállásokról, arról, hogy hogyan oldottuk meg az étkezéseket, illetve készítek egy utólagos költségvetést is, hogy megnézzük közösen, vajon az olcsó vagy a drága kategóriába tartozik-e egy négynapos biciklitúra. Írok majd hangulatokról, érzésekről, az útvonalról és annak nehézségeiről, a felszerelésünkről és egy-két praktikus tanácsot is elrejtek a cikkekben. Jó olvasgatást kívánok a Balatoni biciklitúra c. cikksorozatomhoz.
 Amikor a nyár kellős közepén vagyunk, és még nem voltunk sehol nyaralni, hirtelen pánikba esünk és gyorsan foglalni szeretnék valamilyen jó szállodába. Érezzük, hogy ki kell szakadni a mindennapos állandó rohanásból, a beosztott napok és hetek világából, no de hogyan? A mobiltelefon állandóan szól, csipog vagy rezeg, jelezve, hogy "kapás" van. Fárasztó mindig és mindenhol elérhetőnek lenni: a nap 24 órájában, az év 365 napján. A mobil és az internet nem ereszt bennünket, még szabadságra sem. Ha eleged van már az állandó készenlétből és az internet világából, ha valóban csak a gyerekeiddel, családoddal szeretnél foglalkozni és igazán kikapcsolódni akkor bemutatok most néhány mobilmentes szállást, ahol ezt megtehetitek!
Májustól közepétől minden megszűnik körülöttünk és a napi munka mellett a sulivégi hajtásra és a záróvizsgákra való készülődésre fókuszálunk. Vagy éppen óvodásgyerekünk ballagására készítjük az óvónéniknek az ajándékot. Hipp-hopp rohannak a napok és egyszer csak a homlokunkra csapunk: Te jó ég! Elfelejtettem lefoglalni a nyaralást és elszalasztottam a kedvezményeket! Ne aggódj! Ha most gyorsan cselekszel, akkor még élhetsz az előszezoni árakkal. Íme három ajánlat, három különböző helyszínen, ahol már most színes programajánlattal és akciós árakkal, extra családbarát kedvezményekkel várnak Benneteket. Nézd meg ajánlott családbarát és egyben kamaszbarát szálláshelyeinket!
Amikor a család nyaralni készül, akkor mindenki nagy elvárásokkal vág bele a tervezésbe. Tele ötlettel, megvalósítandó álmokkal, régen vágyott helyeket keresne fel, megmászná a legmagasabb hegyet. És még sorolhatnám, hogy mivel is lehetne élménygazdaggá tenni a családi nyaralást. De valóban tudsz mindenről, hogy milyen lehetőségeket lenne érdemes felkeresni, milyen programokon lenne jó részt venni, hogy egy kicsit más és változatosabb legyen a következő családi pihenés? Ne mindig csak a sablonos, egyértelmű megoldásokban gondolkodj. Széles a kínálat. Élményprogramok Magyarországon, amiből a család minden tagja kedvére választhat. 
Valljátok be, gyerekkorotokban Ti is rajongtatok az állatkertek titokzatos világáért! Az üvöltő oroszlán hátborzongató hangja, az elefánt rendkívül jámbornak tűnő természete, a majmok huncutsága és élelem kéregetése, a zsiráfok egekbe törő magassága, és még hosszasan sorolhatnám, hogy mi minden ejtett ámulatba minket ifjú korunkban. Jó emlékek ezek, amit újra átélhetsz szülőként is.  De szerinted gyermekünk mire mondja majd azt, hogy "hűha"? Szerencsére már Magyarországon is sok állatkert van, és ami a legjobb, hogy különböznek is egymástól. Megnéztük, mit is kínálnak az állatkertek az apróságoknak, a botanikus csemetéknek, mi az, ami élményt jelent számukra. 
A Széchenyi Pihenőkártya, ismertebb nevén a SZÉP Kártya már több éve működik sikeresen a turizmusban. A dolgozók és a munkáltatók között egy olyan kapocs, ami az elismerésről, a jutalmazásról és a kölcsönös megbecsülésről szól. A Szép Kártya szabályai azonban egy kicsit változtak 2015-ben, ezért ennek jártam most utána. Főként azok szempontjából, akik ezt a támogatást kapják, vagyis a ti szemszögetekből, kedves utazó családanyák és családapák.  A legfontosabb tény, amit tudni kell: 450.000 Ft-ra csökkentették a Szép Kártya felső határát, de van olyan eset, amikor te csak ennél kevesebbet igényelhetsz. Milyen esetben van ez? Olvasd tovább a Szép Kártya változások 2015-ben című cikkünket! 
Ebben az esetben egyetlen dolog biztos, mégpedig az, hogy a családi üdülés mozgalmas lesz. Nincs idő órák hosszat a medence szélén a nyugágyon pihenni, vagy kiolvasni a már fél éve tartogatott 300 oldalas romantikus regényünket. Amit ebben a helyzetben biztosra vehetünk, hogy 5 percenként el kell majd menni valahova a gyerekkel, kérdezget, nyüzsög. No de hát gyerek! Szóval állandóan mozgásban tart bennünket, s ráadásul mi is folyamatosan azon agyalunk, hogy mivel kössük le energiáját.  Télen persze nem egyszerű a nagy mozgásigényt kordában tartani, ezért olyan családbarát szállást érdemes választani, ahol van egy "dühöngő" hely, vagy olyant, aminek a közelében több aktív programlehetőség is van. Legyél kreatív és utazz télen is bátran örökmozgó gyermekeddel! Van pár jó tippünk a téli családi pihenés megszervezéséhez.
Csokrot kötöttem számotokra azokból a gyakorlati tanácsokból, amelyek segítségével Ti is jól érezhetitek magatokat egy élményfürdőben, ha kisbabával mentek lubickolni. Azt bizonyára már sokan megtapasztaltátok, hogy a gyerekek mennyire imádják a vizet.  Tudósoktól és szakemberektől sokszor hallunk mindenféle tudományos magyarázatot arról, hogy a víz, mint őselem, mit is jelent a kicsik számára és miért is fontos, hogy tudjon úszni. Én azonban most nem erről fogok beszélni, hanem sokkal inkább pár praktikus tanácsot osztok meg veletek, amit olvasóimtól hallottam, illetve én is személyesen megtapasztaltam. Így lesz az élményfürdőzés bababarát >>>
Ígértem, hogy összefoglalom egyszer a négynapos családi üdülésünk élményeit. Pihenésre készültünk, közös családi programokra és élményekre. Az eleje döcögősre sikeredett... Három gyerekkel útnak indulni, úgy, hogy ez egyik még karonülő, a középső még gyerek, de egy örökmozgó egyéniség, és hát ott van még kamaszfiunk is. Mi szülők már csak a háttérben voltunk.  Az első két nap azzal ment el, hogy kapkodtunk a fejüket, mikor melyiknek van valami óhaja, sóhaja, nyűgje, baja. Két szót nem tudtunk váltani drága férjemmel, pedig jó lett volna. Azon voltunk, hogy minden percünket együtt töltsük a gyerekekkel, közös séták, fürdőzés, X-bokszozás, este közös vacsora az étteremben, majd beszélgetés a hallban.  Sok mindent terveztük, de kevés működött. Aztán közben rájöttem a stresszmentes családi üdülés titkára, s biztos, hogy a következő közös családi pihenésünk alkalmával már ezt a taktikát fogom alkalmazni.
Jó hírrel szolgálok azoknak, akik a családi pihenésüket a hosszú hétvégékre tervezik. Az idei évben ugyanis 7 alkalommal, vagyis már csak 6 alkalommal, lesz erre lehetőség, amikor is változatosan használhatod ki a lehetőségeket. Érdekes családi programokkal, élményutazásokkal töltheted meg a munka- és iskolamentes napokat. De javaslom, hogy az idén ne a megszokások útján haladj, hanem tedd változatossá ezeket a hosszú hétvégés napokat. Keress a megszokott wellness pihenések helyett inkább valami különlegeset, valami mást, mint eddig.  Tudom, hogy a leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás az, hogy keresel egy családbarát szállodát, ahol van egy fürdő vagy medence, és már kész is. De gondolkodtál már azon, hogy a medencéken túl is van élet? Jobban mondva családi pihenés? Hidd el, egy kis előre tervezéssel, szervezéssel szuper élményekben lesz lehetőséged. Íme egy két ötlet belföldről: hagyományörző programok köré felépített utazás, természeti szépségek felkutatása, sportos hétvége, kempingezős, vízparti pihenés és még sok más. Ünnepi hosszú hétvégé és családi üdülés változatosan  
Egy izgalmas városfelfedező játékra hívja Miskolc a városba érkező családos vendégeket, hogy minden perc szórakozás legyen. Pláne, ha még mobilon is működik! 
Mi, szülők pihenni érkezünk egy szállodába. De a gyerekeink…ők valami egészen másért.   
Gyenesdiáson ismét van egy újfajta program a kalandvágyóknak. Autóval érkezel, de motorral ismerheted meg a környéket. Kipróbálnád Te is? 
A déli parton a legtöbb strand szabadstrand – Siófokon, Balatonlellén, vagy Balatonberényben azonban fizetnünk kell a belépésért. Egyre több településen ingyenes a parkolás is, így „csak” a strandi szolgáltatások igénybe vétele és az étkezés terheli meg a pénztárcánkat. Zamárdiban és Balatonföldváron nyáron gyermekanimáció, gyermekfoglalkozások várják a kicsiket, Balatonlellén és Balatonszemesen pedig a strandon élményfürdő is található.
Bár július elején elkezdte karrierjét a Széchenyi Pihenőkártya, hivatalos elfogadóhelyeket egyelőre alig találni az országban. Az üdülési csekket felváltó SZÉP kártyát a munkáltatók egy része béren kívüli juttatásként adhatja a dolgozónak, kedvező adózás mellett, a cafeteria részeként.
Itt a nyár, és vele számtalan lehetőség, hogy színt vigyünk a mindennapokba. Végre  kimozdulhatunk és felfedezhetjük a természet kínálta szépségeket. De még ezeket sem tudjuk annyira értékelni, ha üres a hasunk, ezért egy jó családanya előre gondoskodik családja „élelmezéséről.” Hogy mivel? Mindenképpen olyan ételekkel, amelyek bírják a hőséget, azaz nem romlanak meg, nem folynak szét a nyári melegben.
Merész elhatározás a hátizsákos, sátras nyaralás - gyerekkel. Igazi kaland és vadromantika. Résztvevő anyukák szerint rögtön a második nap után a romantika szó törlendő. Tény, hogy főleg kisgyermekkel vállalkozni egy ilyen nyaralásra kényelem szempontjából oly messze van az all inclusive-beachtől, mint Makó a Hold-tengertől.
Anyu, rosszul vagyok! - kiált fel csemeténk az autóban és mi már ugrunk is, hogy megmentsük kocsink kárpitját. Az esetek nagy részében tigrisugrásunk és a pitont is megszégyenítő derék-kitekeredésünk mit sem ér: a zacskóval elkésünk, apa pedig biztosan későn áll meg az út szélén. Az üléshuzatra jobb rá se nézni, mi pedig takarítás címszóval elhasználjuk a nyaralásra bepakolt százas papírzsebkendő-csomagot és "bekapcsoljuk" az "ablakklímát".
Olvasni jó! Nem csak a felnőtteknek és nem is csak a gyermekeknek. Olvasni közösen is pompás mulatság. Ha évközben nincs időnk a közös olvasásra, akkor a nyaralás alkalmából biztos tudunk időt szakítani rá -akár a hűvös hotel szobámban a délutáni pihenő alatt, vagy akár a strandon napozás közben- .
H a végre itt a nyár és meleg az idő, az ember strandra jár, mert arra van idő…És aztán jól le is ég. Mert türelmetlenek vagyunk, gyorsan akarunk csokik lenni és különben is, drágák a fényvédő krémek. Pedig ez utóbbi nélkül már igazán nem érdemes nekiindulni egy nyaralásnak. Még akkor sem, ha a nyár elején, mostanság szedjük össze kis családunkat és tesszük át székhelyünket pár napra az ország másik felébe.
Elindulni egy kisbabával élményfürdőbe (pláne, ha mellette van egy kicsivel nagyobbacska gyerkőc is a családban), nem egyszerű dolog. Csak azért nem egyszerű, mert biztos, hogy valami otthon marad. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nálam bevált módszer a lista készítés. Leírom Nektek, hogy az én listámon mik szerepelnek akkor, amikor a kicsi csomagját állítom össze.
A túrázás ne csak nektek legyen élmény. Fogadjátok barátként az ott élő növényeket és állatokat. Ha betartod a túrázás szabályait, még sokan láthatjátk utánad mindazt, amit Te is megcsodáltál.
Kisbabával elindulni vízpart mellé nyaralni, nagyon jó dolog. De valóban hogyan lehet felhőtlen a lubickolás egy kisbabával?
Lassan vége a télnek, újra a nyakunkban az influenzás kora tavaszi napok. A télen kiürültek vitamintartályaink, sokat tartózkodtunk fűtött, száraz levegőjű szobákban. Mit tegyünk?
Te bevállalod, hogy a kisbabával éjjel indulj útra? Hosszú távra érdemes az utazáshoz a korahajnali indulást betervezni, mert ha szerencsénk van, akkor kisbabánk átalussza az út nagy részét és könnyebben kibírja a célig. Saját tapasztalatból írjuk:
Akármilyen korú is gyermekünk, fontos, hogy bevonjuk őt az utazásra való készülődésbe, csomagolásba. Természetesen nekünk kell iránymutatást adni arra vonatkozóan, hogy mit vigyünk magunkkal, de a végső szót neki kell kimondania.
A kert vagy játszótér szinte kötelező, ha babás és gyerekes szállást választunk.
Természetesen mást kell vinni egy bababarát hotelbe, egy apartmanba vagy panzióba. Bár a falusi panzióba vittem a piciknek kisasztalt és kisszéket. Enni, rajzolni, vizeskedni ...
A szoba mérete, felszerelése nagyon fontos. Ugyanis nem tudunk jól ellenni a babával, baba mellett ugyanabban a szobában, még akkor sem, ha egyébként vele alszunk. Az olcsó szállások mind a négyzetméteren spórolnak, vagyis kicsi a szoba, és a pótágy miatt mozdulni sem lehet.
Ha meglátok egy bizonyos nyaralásból egy fotót, két dolog történhet velem: VAGY összerándul a gyomrom, mert előjönnek a rossz emlékek VAGY még több fotót akarok látni  mert azt a megmagyarázhatatlan jó érzést még tovább akarom érezni magamban. 
Sajnos, ezt nem tudjuk elkerülni. Lehetséges mellékhatások a nyűgösség, a rossz alvás, és visszatérnek az éjszakai szopizások, vagy éppen a hajnaliak.
Az én babám nagyon korán felkelt, nem tudtunk vele mit csinálni, öt órakor kinek van kedve kinn caplatni babakocsival, vagy a nélkül.
Mindenki isteníti a homokot, a gyerek úgy kezdte, hogy nyáltól maszatos arcát beleértette, onnantól mindenhol homokos volt, letörölhetetlenül.
Minden attól függ, mihez szoktunk hozzá. Ha nem is az összes tanács, összes általam felsorolt felszerelés hasznos mindenkinek, egy listaképpen biztosan használható.
Ugye van olyan, hogy amikor megérkeztünk a szállásra, még nem lehet beköltözni az apartmanba,. Mert a szabály az szabály.
ahhoz, hogy a baba, a kicsi, a nagy és a szülők mind együtt kipihentebben menjenek haza az utazásról, mint ahogy elindultak otthonról.
...avagy hogyan használjuk a jégpályát. Mert figyelni kell önmagunkra, barátainkra és az ismeretlen korizókra is. Kamaszok! Tudjuk, hogy Ti már profik vagytok, de azért engedjétek az apróságokat is csúszkálni.
Van aki nem szeret fürödni. Kevés ilyen embert ismerünk. A fürdőzés önfeledt szórakozás, de azért vannak szabályok is, melyeket be kell tartani a biztonság miatt.
A Balatonnál már több mint 65 éve működik a viharjelzés, mely a fürdőzők, csónakázók biztonságát segíti. A központi vezérlésű jelzőrendszer 25 állomáson keresztül minden év április 1-től október 31-ig továbbítja a jelzéseket nyaralóknak.
Összegyűjtöttük a KRESZ szabályai szerint a gyerekek szállítására vonatkozó szabályokat, előírásokat - vagyis hogyan,miben utazhatnak gyermekeink az autóban, hogy biztonságos és szabályos legyen.
Első hallásra nem is gondoljuk, hogy ez fontos szempont, pedig sok kényelmetlenségtől megmenthetjük magunkat és családtagjainkat.Semmi esetre se a legújabb, méregdrága márkás túracipőt és túranadrágot vegyük fel, mert nagyon rossz élményben lesz része, ha szorítani fog a cipő vagy éppen kiszakad a nadrág egy ágtól. Vegye fel inkább a használtabb, kopottabb holmikat, melyek kényelmesek.
Tele van a lakás szebbnél szebb és jobbnál jobb táskákkal, válltáskával, csak éppen egyik sem praktikus? Akkor azt tedd félre és keress olyant, amibe jól tudsz pakolni és elegendő hely is lesz minden szükséges holminak.
Mit vigyünk magukkal a túrára?Az hogy mi kerüljön a túracsomagba, az függ az időjárástól, a túra hosszától és a túrázóktól. Gyerekes családoknak szem előtt kell tartani minden olyan esetet, ami a gyermekkel megtörténhet. Lássuk hát részletesen, mire is figyeljünk!
Utazás közben mindig vannak kisgyerekek, akiknek könnyen lesz hányingerük, ha autóban utaznak. Ha tudod, hogy erre hajlamos gyermeke, készülj fel előre a megoldásra.
Néhány praktikus dolgot gyűjtöttünk össze, hogy az utazás során ne a nagybőröndben kelljen keresni a szükséges tárgyakat, hanem minden kéznél legyen. Így kényelmes lesz a bababarát utazás is.
Amíg gyerek nélkül indultunk nyaralni, végtelennek tűntek a lehetőségek. Alig győztünk válogatni és minden olyan egyszerűnek tűnt. Aztán megszülettek a gyerekek – de ha csak egy született, már azzal is - megváltozott a helyzet.
Összesen: 51-100 / 102
1 | 2 | 3
Pin It

Családbarát szállás

Gyerekbarát szállás
Családbarát szállás
Gyerekbarát szállodák

Itt minden a gyerekekért van.